Éterický olej z konopí

220 Kč –40 %
117 svaty olej terpeny z konopi
220 Kč –40 % 132 Kč
Skladem

Éterický olej z konopí. Překvapí nahořklou zemitou vůní, podobnou vůni oleje z chmele. A taky svými výjimečnými protizánětlivými účinky, zejména na procesy dýchací soustavy. Uvolňuje a zklidňuje mysl, čímž vytváří takové prostředí, ve kterém stres nedokáže obstát. Posiluje vitalitu těla i ducha, optimální stav pro spokojené žití. 2ml.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvě kila konopí jsou potřeba k výrobě 2 mililitrů konopného éterického oleje. Ovšem to, co tento olej umí, je dalekosáhlé.

 

Protiplísňové vlastnosti

Konopný esenciální olej je známý tím, že má antifungální vlastnosti. To znamená, že může posloužit k léčbě houbových infekcí nehtů na nohou, různých projevů přítomnosti plísní na kůži, kvasinkových infekcí.

 

Antibakteriální vlastnosti

Zpomaluje růst různých forem mikroorganismů, potravinářských a gastrointestinálních bakterií.

 

Protizánětlivé vlastnosti

Díky nim může pravidelné užívání konopného esenciálního oleje eliminovat alergické reakce a podráždění kůže, mírnit její přehnané reakce na vnější podněty. Mimořádně se tak děje v případě ekzémů. Olej se hodí i k léčbě obtíží dýchací soustavy - astmatu, zánětu dutin a senné rýmy.

 

Relaxační vlastnosti

Velmi dobře komunikuje konopný éterický olej s limbickým systémem a navozuje obecný pocit klidu, podporuje optimismus, snižuje míru stresu a nabíjí energí. Ve směsích působí dobře s mnoha jinými éterickými oleji, jako jsou citrusové, bergamot, citron, limetka a pomeranč. Konopný éterický olej je vynikající pro celkovou relaxaci těla i mysli, prohlubuje spánek.

Pomáhá srovnat emoční balanc, který je základem pocitu pohody a dobrého vědomí sebe sama. Tím předchází nervozitě, strachu a úzkostem.

 

Další oblasti využití

Olej zřídkakdy způsobí alergickou reakci, což jej předurčuje k využití při masážích. Hodí se téměř pro všechny typy pokožky a je vhodnou složkou nebo doplňkem pro mnoho kosmetických výrobků, které ji ošetřují. Používá se jako součást kompozice v parfémech a dalších kosmetických výrobcích, v mýdlech či vonných svíčkách. Používá se též jako příchuť v potravinách, zejména v cukroví a nápojích.

 

Pomáhá s hormonální nerovnováhou, reguluje hormonální systém u žen a snižuje intenzitu nepříjemných vedlejších projevů menstruace.

 

Éterický olej z konopí lze samozřejmě využít i v aromaterapii, nakapáním několika kapek do difuzéru. Pro silnější pocit uvolnění k němu můžete přidat několik kapek ztišujícího oleje z levandule nebo heřmánku. Vedlejším, ale rovněž příjemným účinkem, bude snížení počtu létajícího zmyzu ve vašem prostoru.

 

Několik kapek esenciálního konopného oleje, přidaných do běžného kosmetického krému, jemným způsobem zvýší jeho účinnost. Stejně tak funguje smíchání kapky éterického oleje s pleťovým olejem. Jako u každého éterického oleje, je lépe nanášet jej na pokožku nepřímo, to znamená v kombinaci s dalším olejem či krémem, tak aby nedošlo k jejímu podráždění.

 

Může také pomoci při regulaci hormonální nerovnováhy. Jeho uvolňující a antispastické vlastnosti umožňují zmírnit křeče a další nepříjemné stavy svalů.

 

Upozornění

Neužívejte nezředěné přímo na pokožku. U citlivých jedinců může vyvolat alergickou reakci. Neužívat vnitřně!

 

Složení

Cannabis Sativa Essential Oil, Limonen*. *přírodního původu. Neobsahuje THC.

 

Udržitelnost

Jako všechny naše produkty, i Svatý olej v sobě nese čisté látky a obejde se bez zbytečné chemické zátěže. Obsahuje výtažky z konopí pěstovaného ekologickým způsobem a zpracovaného šetrně. Ručně zabaleno v Jeseníku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Používáme ověření věku Adulto